ביטוח מקיף לרכב – איך רוכשים ביטוח בצורה נכונה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אחד הרכיבים המרכזיים בביטוח רכב, הוא ביטוח מקיף. מדובר על רכיב מרכזי ולו מהסיבה הפשוטה, סביר יותר להניח שנידרש להשתמש ברכיב זה מאשר ברכיבים אחרים, בוודאי אם אנחנו נהגים זהירים המקפידים לנהוג על פי חוק ובצורה בטוחה.

ביטוח מקיף לרכב נועד לכסות מקרים בהם נגרמים נזקים לרכב או להבדיל, מקרים בהם הרכב נגנב או נפרץ. הביטוח מכסה מקרים של נזיקין לרכב, בין אם זה בעקבות תאונה או חבלה אחרת. כמו כן, הוא מכסה מקרים בהם נגרמים נזקים למאפיינים ספציפיים של הרכב הזקוקים לטיפול, למשל, מראות, פנסים ועוד.

צריך לומר, ישנם מקרים בהם עולה שאלה האם משתלם לרכוש ביטוח מקיף. למשל, אם מדובר ברכב ישן שערכו נמוך. במקרים כאלה, ייתכן ויהיה צורך לבחון את העלויות של הפוליסה והאם הן באמת משתלם להשקיע בה ביחס לעלות הרכב ועלות התיקונים שלו. בכל מקרה, רכיב זה הוא משמעותי, בוודאי כשמדובר על רכבים חדשים, רכבים בעלי ערך גבוה, גם אם אינם נחשבים לרכבים יוקרתיים בהכרח.

ביטוח מקיף לרכב אפשר לרכוש היום הן דרך חברות וסוכנויות ביטוח והן דרך חברות פיננסיות אחרות המשווקות פוליסות ביטוח. לדוגמא, חברות אשראי. זו אופציה שנחשבת אידיאלית ולו מהסיבה הפשוטה, שאותן חברות מייצרות מסלולים אטרקטיביים עבור הלקוחות שלהן ומאפשרות להם ליהנות מאפשרות לרכוש ביטוח מקיף בתנאים אופטימאליים, גם בהיבט של עלויות וגם בהיבט של תנאי הפוליסה.

נקודות שיכולות לעזור בתהליך הרכישה

ראשית, יש לאפיין את הצרכים שלנו כבעלי הרכב, נהגים וכן את הצרכים של הרכב עצמו. ישנם דברים שיכולים להיות משמעותיים עבורנו, בוודאי אם אנחנו פחות מכירים את התחום של טיפול ברכב ונעדיף לבצע פעולות מסוימות דרך הפוליסה ולא באופן עצמאי.

שנית, יש לבחון אילו מסלולים החברה יכולה להציע לנו. ישנן חברות הבונות מסלולים אטרקטיביים במיוחד עבור נהגים שמשתמשים מעט ברכב או מסלולים בתקופות שונות שכוללים תנאים אטרקטיביים בעלויות נמוכות.

שלישית, יש לבחון מה גובה ההשתתפות העצמית ועד כמה משתלם לנו להיעזר באופציה זו. הכוונה היא, ככל שנשלם פרמיה גבוהה יותר, כך חברת הביטוח תכסה אותנו באופן משמעותי יותר. כמובן שיש נקודת גבול מקסימאלית לסכום בו החברה תהיה מוכנה לכסות אותנו.

נהוג לעשות חישוב על פי אופי השימוש ברכב ועד כמה אנחנו נחשבים לנהגים זהירים. נהג זהיר מאוד שלא תבע בעבר את הביטוח ולא עשה תאונות, יעדיף כנראה לשלם פרמיה מאוד נמוכה, ולקחת את הסיכון של כיסוי נמוך זה ישרת אותו מבחינה כלכלית, מתוך ידיעה שהוא לא צריך כיסוי גבוה.

ארבע, חשוב לבדוק את השירות של החברה, עד כמה הצוות שלה זמין ונגיש, באיזו מהירות התביעות מטופלות והכסף מועבר אל הלקוח, על מנת שלא יצטרך להמתין לו זמן רב.

 ביטוח

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אז מה היה לנו בכתבה:
ביטוח
ביטוח רכב

ביטוח רכב – איך משווים מחירים בצורה חכמה

בטרם אנחנו ניגשים לרכוש מוצר מסוים, בוודאי כזה שעלותו מגיעה לאלפי שקלים, אנו נוטים לבדוק מחירים ולהשוות ביניהם, בשביל לבחור את המוצר הטוב ביותר במחיר המשתלם ביותר. המטרה שלנו ברורה, לקבל כמה שיותר ולשלם כמה שפחות. לדעת שרכשנו מוצר איכותי אף על פי שלא היינו צריכים לשלם עליו סכום גבוה, בוודאי ממחירו בשוק.

לקריאת המאמר »
בדיקת רכבים

בדיקת רכבים:

בכל הנוגע לבדיקות רכב, אין מקום לטעויות. בין אם אתם קונים רכב חדש או מתחזק את המכונית הנוכחית שלכם, ביצוע בדיקה יסודית חיונית לבטיחותכם ולאורך חיי הרכב שלכם. כדי לעזור לך לנווט בתהליך זה, יצרנו רשימת בדיקה סופית המכסה את כל ההיבטים החיוניים של בדיקת רכבים יסודית.

לקריאת המאמר »
בדיקת רכבים

בדיקת רכבים לפי מספר: בדיקת כלי רכב לפי מספרי רישום

לבדיקת רכב תפקיד מכריע בהבטחת הבטיחות בדרכים ובמניעת פעילויות בלתי חוקיות הקשורות לרכב. על ידי בדיקת רכבים לפי מספר , הרשויות יכולות לזהות רכבים גנובים, לאמת בעלות, לבדוק קנסות שטרם עומדים, ולוודא שכלי רכב עומדים בתקנות הבטיחות והסביבה.

לקריאת המאמר »
בדיקת רכב לפני קניה

בדיקת רכבים לפני קניה : דברים שצריך לדעת לפני הקנייה

רכישת רכב היא השקעה משמעותית, וחשוב לוודא שהרכב שאתה שוקל במצב תקין. עריכת בדיקה יסודית לפני ביצוע רכישה יכולה לחסוך מכם כאבי ראש עתידיים והוצאות בלתי צפויות. במאמר זה, אנו נספק רשימה מקיפה של הדברים החיוניים שיש לבדוק בעת בדיקת רכבים לפני קנייה.

לקריאת המאמר »